Szlaki w Zakopanem

Przed wyjściem na szlak właściciela psiego pupila czeka szereg przygotowań. Powinien upewnić się, czy na pewno jego zdrowie oraz kondycja pozwala na górskie wędrówki. Psu trzeba zapewnić prowiant i wodę, a po przebytej wędrówce konieczny będzie wypoczynek w ciepłym i bezpiecznym schronieniu. Noclegi w Zakopanem z psem mogą okazać się problematyczne, ponieważ należy znaleźć obiekt, w którym akceptowany jest pobyt zwierząt domowych. Należy pamiętać również o niezbędnych akcesoriach, na przykład o smyczy, która będzie niezbędna w kilkugodzinnych czy nawet całodniowych wędrówkach.

Przed wyjściem koniecznie upewnij się, czy na wybranej ścieżce dozwolone jest wejście z psem. Niestety nie wszystkie szlaki na to zezwalają. Za złamanie tej zasady grozi mandat w wysokości nawet 500 złotych! Należy przestrzegać narzuconych przepisów i nieco pokombinować z planowaniem szlaków. Nie jest to jednak niewykonalne czy specjalnie skomplikowane. Wystarczy odrobina rozeznania co do szlaków, na które czworonogi wejdą bez problemu. Wiele ścieżek w okolicach Zakopanem zezwala na wejście z psem, a oto niektóre z nich.

Ścieżka pod Reglami

Jeśli nasza wędrówka przebiegnie rzeczywiście Ścieżką pod Reglami i nie wkroczymy na teren Parku Narodowego, śmiało możemy się uraczyć urokami tychże terenów wraz z naszym psem. Wstęp z psem do Parku Narodowego jest wzbroniony. Jest to szlak do wędrówek pieszych o odcinku ok 7,5 km. 

Trasa na Gubałówkę 

Klasyk nad klasykami – Gubałówka jest otwarta na czworonożnych turystów. Dostać się na nią można idąc Szlakiem Niebieskim lub Czarnym. Z Gubałówki wraz z psem można zjechać kolejką, ale należy zaopatrzyć go w bilet ulgowy i upewnić się, że nie będzie to dla niego zbyt emocjonujące przeżycie.

Dolina Chochołowska

Chyba najpiękniejsza z tras, którą zdecydowanie trzeba wybrać na łazęgę z czworonogiem. Piękne widoki i łagodne tereny, które bez problemu pokonamy z naszym psem. Szlak nie jest wymagający, zda się na kilkugodzinną wędrówkę, jednak jest to teren Tatrzańskiego Parku Narodowego i pies koniecznie musi wejść na smyczy. Nie ujmuje to jednak uroku temu szlakowi, sprawdzi się świetnie.